
Samen slimmer bouwen: Hoe BouwInfosys met haar klanten de AI-agenda bepaalt
Is de bouw- en infrasector klaar voor de stap naar Artificial Intelligence? Na onze eerste AI-klantendag is het antwoord een volmondig ‘ja’.
We mochten een diverse groep toonaangevende bedrijven uit de bouw-, infra- en installatiebranche ontvangen, waaronder Gubbels , BV Intersell, BanBouw, Zwaluwe, Klaver Giant Groep, WSi techniek en Koelplan. Samen gingen we de diepte in over de rol van AI binnen ons Works ERP-pakket. De sfeer was constructief en toekomstgericht. Het werd al snel duidelijk dat onze klanten AI niet zien als een ‘gimmick’, maar als een serieuze kans voor operationele optimalisatie en risicoreductie.
De focus lag niet op wat er theoretisch kan, maar op wat er praktisch nodig is op de werkvloer. Een greep uit de concrete vraagstukken en ideeën die op tafel kwamen:
✅ Informatie-synthese: Het slim samenvatten van kennis en data die nu vaak versnipperd in verschillende delen van het ERP-systeem zitten, zodat bijvoorbeeld monteurs weten wat ze kunnen verwachten op locatie.
✅ Data-kwaliteit: Het inzetten van AI om inputdata aan de bron op te schonen en te valideren, om faalkosten verderop in het proces te voorkomen.
✅ Slimmere managementrapportage: Sneller tot diepere inzichten komen zonder urenlange handmatige analyses.
✅ Predictive calculatie & planning: Historische data uit afgeronde projecten gebruiken als intelligente ‘voorzet’ bij nieuwe aanvragen.
De gemene deler in alle gesprekken? De sterke behoefte om tijd te besparen en onnodige fouten vroegtijdig uit het proces te halen.
We gaan deze waardevolle feedback evalueren en gebruiken als fundament voor onze nieuwe doelstellingen. Dit was de eerste sessie van velen; wij geloven dat innovatie begint bij onze klanten. Samen bouwen we aan de slimme bouworganisatie van de toekomst.